HP Victus 16-s0011nm; 16,1” FHD AG IPS 144Hz, AMD Ryzen 5-7640HS(4.3/5.0GHz Turbo, 6C/12T, 16MB), 16GB DDR5 5600GHz, 512GB PCIe 4×4 m.2 SSD, Nvidia GF RTX 4050 6GB, Backlit KB, Audio by B&O, 1080p Cam, FreeDOS, Mica Silver, 3Y warranty
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 3G |
| BATTCAP_NB | 70WHr |
| BATTCEL_NB | LI 4-cell |
| BT | Da |
| CAMRES_NB | da |
| VGA_SIZE_NB | 8GB |
| WIFI | Da |
| MEMORY_CASH_NB | 16MB |
| MEMORY_MAX_NB | 64GB |
| MEMORY_SLOT_TOTAL | 2 |
| OS_NB | Free DOS |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| HDMI | 1 |
| LAN_NB | Da |
| DISKSIZE1_NB | 512 GB |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS – 144Hz |
| CARDREADER | Ne |
| CORE_NB | 6 |
| CPU_MODEL_NB | 7640HS AMD RYZEN 5 |
| CPU_NB | AMD |
| VGA_MODEL_NB | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| MEMORY_TYPE_NB | LPDDR5-6000 |
| OPTIKA_NB | Ne |
| SCREEN_SIZE | 16.1" |
| FREQUENCY_NB | 4.30 GHz |
| GRAPHICS_NB | Nvidia |
| KEYBOARD | SLO/CRO |
| LITKEY | Da |
| MASS | 2.3 |
| COLOR | Mica Silver, Srebrna |
| CPU_TYPE_NB | Ryzen 5 |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |















