HP EliteBook 840 G10; 14” 16:10 FHD (1920×1200) + 5MP IR Cam, Core i7-1355U (1.2/5.0GHz Turbo, 10C/12T, 12MB), 16GB DDR5 5200GHz, 1TB PCIe-4×4 SSD, Backlit KB, Fingerprint, Smartcard reader, Windows 11 pro, 3Y warranty
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 3G |
| CAMRES_NB | da |
| CASE_NB | Aluminijum |
| CORE_NB | 10 |
| CPU_MODEL_NB | 1355U |
| VGA_MODEL_NB | Intel Iris Xe |
| MEMORY_MAX_NB | 64GB |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| MEMORY_TYPE_NB | LPDDR5-5200 |
| OPTIKA_NB | Ne |
| RESOLUTION_NB | 1920 x 1200 |
| SCREEN_SIZE | 14" |
| GRAPHICS_NB | Integrisana |
| KEYBOARD | SLO/CRO |
| LITKEY | Da |
| MASS | 1.36 |
| CPU_TYPE_NB | Core i7 |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |
| FREQUENCY_NB | 1.20 GHz |
| BATTCAP_NB | 51WHr |
| BATTCEL_NB | LI 3-cell |
| BT | Da |
| COLOR | Aluminium Silver, Srebrna |
| THUNDERBOLT | Da |
| VGA_SIZE_NB | deljena |
| WIFI | Da |
| MEMORY_CASH_NB | 12MB |
| MEMORY_SLOT_TOTAL | 2 |
| OS_NB | Windows 11 Pro |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS |
| FPSENSOR | Da |
| HDMI | 1 |
| CPU_NB | Intel |
| DISKSIZE1_NB | 1 TB |













