HP Victus 16-s0005nm; 16,1” FHD AG IPS 144Hz 300nits, AMD Ryzen 7-7840HS (3,8/5,1GHz Turbo, 8C/16T, 16MB), 16GB DDR5 5600GHz, 1TB PCIe 4×4 m.2 SSD, NVIDIA GF RTX 4060 8GB VRAM, Backlit KB, Audio by B&O, 1080p Cam, FreeDOS, Performance Blue, 3y warra

Sold out
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 3G |
| BATTCAP_NB | 70WHr |
| BATTCEL_NB | LI 4-cell |
| COLOR | Performance blue, Plava |
| CORE_NB | 8 |
| VGA_MODEL_NB | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| VGA_SIZE_NB | 8GB |
| MASS | 2,3 |
| MEMORY_TYPE_NB | LPDDR5-5500 |
| WIFI | Da |
| KEYBOARD | SLO/CRO |
| LAN_NB | Da |
| LITKEY | Da |
| OPTIKA_NB | Ne |
| OS_NB | Free DOS |
| RESOLUTION_NB | 1920 x 1080 |
| SCREEN_SIZE | 16.1" |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| MEMORY_CASH_NB | 16MB |
| MEMORY_MAX_NB | 64GB |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| MEMORY_SLOT_TOTAL | 2 |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS – 144Hz |
| CARDREADER | Ne |
| CPU_MODEL_NB | 7840HS |
| DISKSIZE1_NB | 1 TB |
| FREQUENCY_NB | 3.80 GHz |
| GRAPHICS_NB | Nvidia |
| HDMI | 1 |
| BT | Da |
| CAMRES_NB | da |
| CPU_NB | AMD |
| CPU_TYPE_NB | Ryzen 7 |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |







