HP Victus 15-fa1019nm; 15,6 FHD AG IPS 144Hz, Intel Core i5-12500H (2.5/4.5GHz Turbo, 12C/16T, 18MB), 16GB DDR5 4800, 512GB PCIe 4×4 SSD, Nvidia GF RTX 4050 6GB, Backlit KB, WiFi6+ BT5.3, FreeDOS, Audio by Bang&Olufsen, Silver
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 1G |
| BT | Da |
| CAMRES_NB | da |
| CARDREADER | Da |
| COLOR | Siva |
| USB TYPE_C_NB | 1 |
| USB3_NB | 2 |
| VGA | Ne |
| WIFI | Da |
| GRAPHICS_NB | Nvidia |
| HDDRPM_NB | nema rotacije |
| LAN_NB | Da |
| OS_NB | Free DOS |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| DISC_TYPE3_NB | Nema |
| DISKSIZE2_NB | Nema |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS |
| FPSENSOR | Ne |
| FREQUENCY_NB | 4.50 GHz |
| 3G | Ne |
| BATTCEL_NB | LI 3-cell |
| CPU_MODEL_NB | 12500H |
| DIMENSION | 357,9×23,5×255 |
| DISC_TYPE2_NB | Nema |
| TOUCH | Ne |
| VGA_MODEL_NB | RTX 4050 |
| VGA_SIZE_NB | 6GB |
| MEMORY_TYPE_NB | DDR4 (3200 MHz) |
| OPTIKA_NB | Ne |
| PORTDISP_NB | 1 |
| RESOLUTION_NB | 1920 x 1080 |
| SCREEN_SIZE | 15.6" |
| MASS | 2290 |
| MASS_BRUTO | 3350 |
| MEMORY_CASH_NB | 18MB |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| DISKSIZE1_NB | 512 GB |
| DISKSIZE3_NB | Nema |
| HDMI | 1 |
| KEYBOARD | SR |
| LITKEY | Da |
| CORE_NB | 12 |
| CPU_NB | Intel |
| CPU_TYPE_NB | Core i5 |
| DIMENSION_WITH_PAC | 520x69x305 |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |















