Victus Gaming 16-r0016nm; 16,1” FHD AG IPS 144Hz, Core i7-13700H(2.1/5.0GHz Turbo, 14C/20T, 24MB), 16GB DDR5 5600, 512GB PCIe 4×4 SSD, NVIDIA GF RTX 4060 8GB VRAM, Backlit KB, Audio by B&O, 1080p Cam, FreeDOS, Performance Blue
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 1G |
| BATTCEL_NB | LI 4-cell |
| CORE_NB | 14 |
| CPU_MODEL_NB | 13700H |
| CPU_NB | Intel |
| SCREEN_SIZE | 16.1" |
| USB3.1_NB | 1 |
| VGA_SIZE_NB | 8GB |
| LITKEY | Da |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| OS_NB | Free DOS |
| RESOLUTION_NB | 1920 x 1080 |
| GRAPHICS_NB | Nvidia |
| BT | Da |
| CAMRES_NB | da |
| COLOR | Performance blue, Plava |
| VGA_MODEL_NB | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| WIFI | Da |
| BATTCAP_NB | 70WHr |
| MEMORY_TYPE_NB | DDR5-5600 |
| OPTIKA_NB | Ne |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| MASS | 2,33 |
| MEMORY_CASH_NB | 24MB |
| MEMORY_MAX_NB | 32GB |
| MEMORY_SLOT_TOTAL | 2 |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS – 144Hz |
| FREQUENCY_NB | 5.00 GHz |
| KEYBOARD | SLO/CRO |
| LAN_NB | Da |
| CPU_TYPE_NB | Core i7 |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |
| DISKSIZE1_NB | 512 GB |










