HP Victus 15-fa1010nm; 15,6 FHD AG IPS 144Hz, Intel Core i5-13420H (1,5/4,6GHZ Turbo, 8C/12T, 12MB), 16GB DDR4 3200, 512GB PCIe 4×4 SSD, NVIDIA GF RTX 3050 6GB, Backlit KB, WiFi6+ BT5.3, FreeDOS, Audio by Bang&Olufsen, Ceramic White
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 1G |
| BT | Da |
| CAMRES_NB | da |
| COLOR | Bijela, Ceramic White |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| WIFI | Da |
| HDMI | 1 |
| KEYBOARD | SLO/CRO |
| LAN_NB | Da |
| LITKEY | Da |
| MEMORY_CASH_NB | 12MB |
| FREQUENCY_NB | 4.60 GHz |
| GRAPHICS_NB | Nvidia |
| CARDREADER | Da |
| CORE_NB | 8 |
| CPU_NB | Intel |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |
| VGA_MODEL_NB | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| VGA_SIZE_NB | 6GB |
| BATTCEL_NB | LI 3-cell |
| SCREEN_SIZE | 15.6" |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| MEMORY_SLOT_TOTAL | 2 |
| MEMORY_TYPE_NB | DDR4 (3200 MHz) |
| OPTIKA_NB | Ne |
| OS_NB | Free DOS |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS – 144Hz |
| MASS | 2,29 |
| MEMORY_MAX_NB | 32GB |
| CPU_MODEL_NB | 13420H |
| CPU_TYPE_NB | Core i5 |
| DISKSIZE1_NB | 512 GB |












