HP Zbook Power G10; 15.6 AG FHD+ 5MP IR cam, Core i7-13700H(2.1/5.0GHz Turbo, 14C/20T, 24MB), 16GB DDR5 5200MHz, Nvidia RTX A1000 6GB, Backlit KB, Fingerprint, Smartcard reader, Windows 11 Pro, Wi-Fi 6E + BT 5.3, Aluminium, 3Y warranty
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 1G |
| BT | Da |
| CAMRES_NB | 5 MP |
| CASE_NB | Aluminijum |
| CORE_NB | 14 |
| MEMORY_SLOT_TOTAL | 2 |
| SCREEN_SIZE | 15.6" |
| GRAPHICS_NB | Nvidia |
| KEYBOARD | SLO/CRO |
| LAN_NB | Da |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| DISKSIZE1_NB | 512 GB |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS |
| FPSENSOR | Da |
| FREQUENCY_NB | 5.00 GHz |
| COLOR | Aluminum silver, Srebrna |
| CPU_MODEL_NB | 13700H |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |
| VGA_MODEL_NB | RTX A1000 |
| VGA_SIZE_NB | 6GB |
| WIFI | Da |
| BATTCAP_NB | 83WHr |
| BATTCEL_NB | LI 6-cell |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| THUNDERBOLT | Da |
| MEMORY_SLOT_FREE | 1 |
| MEMORY_TYPE_NB | LPDDR5-5200 |
| OPTIKA_NB | Ne |
| OS_NB | Windows 11 Pro |
| RESOLUTION_NB | 1920 x 1080 |
| HDMI | 1 |
| LITKEY | Da |
| MASS | 2KG |
| MEMORY_CASH_NB | 24MB |
| MEMORY_MAX_NB | 64GB |
| CPU_NB | Intel |
| CPU_TYPE_NB | Core i7 |












