HP Laptop 15-fc0037nm; 15.6 FHD AG IPS 250nits, AMD Ryzen 3-7320U (2,4-4,1GHz Turbo, 4cores/8threads), 8GB LPDDR5, 512GB m.2 SSD, WiFi6+BT5.3, AMD Radeon Graphics, FreeDOS, Diamond White
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 1G |
| BT | Da |
| CAMRES_NB | da |
| CARDREADER | Ne |
| COLOR | Bijela, Diamond White |
| KEYBOARD | SLO/CRO |
| OS_NB | Free DOS |
| FREQUENCY_NB | 2.40 GHz |
| GRAPHICS_NB | AMD |
| BATTCEL_NB | LI 3-cell |
| CORE_NB | 4 |
| CPU_NB | AMD |
| VGA_MODEL_NB | AMD Radeon |
| VGA_SIZE_NB | deljena |
| WIFI | Da |
| MEMORY_TYPE_NB | DDR5-5600 |
| OPTIKA_NB | Ne |
| RESOLUTION_NB | 1920 x 1080 |
| SCREEN_SIZE | 15.6" |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| MASS | 1,59 |
| MEMORY_CASH_NB | 4MB |
| MEMORY_NB | 8 GB |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS |
| HDMI | 1 |
| CPU_MODEL_NB | 7320U |
| CPU_TYPE_NB | Ryzen 3 |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |
| DISKSIZE1_NB | 512 GB |














