HP EliteBook 860 G9; Core i5-1235U (0.9/4.4GHz Turbo, 10C/12T, 12MB), 16” FHD IPS AG 16:10 400nits, 5MP cam, 16GB DDR5 4800, 1TB SSD PCIe-4×4, Windows 11 Pro, BL KB, Fingerprint, Active smartcard, Wi-Fi 6e+BT 5.3, Bang&Olufsen sound, 3Y warranty
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 3G |
| BT | Da |
| CAMRES_NB | 5 MP |
| CASE_NB | Aluminijum |
| OPTIKA_NB | Ne |
| LITKEY | Da |
| MEMORY_CASH_NB | 12MB |
| MEMORY_MAX_NB | 64GB |
| MEMORY_SLOT_FREE | 1 |
| MEMORY_TYPE_NB | DDR5-4800 |
| DISKSIZE1_NB | 1 TB PCIe |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS |
| FREQUENCY_NB | 1.20 GHz |
| KEYBOARD | SLO/CRO |
| CPU_MODEL_NB | 1235U |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |
| VGA_MODEL_NB | Intel Iris Xe |
| VGA_SIZE_NB | deljena |
| WIFI | Da |
| BATTCAP_NB | 51WHr |
| BATTCEL_NB | LI 3-cell |
| COLOR | Aluminium Silver, Srebrna |
| SCREEN_SIZE | 16.0" |
| SCREEN_TYPE | Anti-glare |
| THUNDERBOLT | Da |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| MEMORY_SLOT_TOTAL | 2 |
| OS_NB | Windows 11 Pro |
| RESOLUTION_NB | 1920 x 1200 |
| FPSENSOR | Da |
| GRAPHICS_NB | Integrisana |
| HDMI | 1 |
| MASS | 1.76 |
| CORE_NB | 10 |
| CPU_NB | Intel |
| CPU_TYPE_NB | Core i5 |













