HP EliteBook 840 G9; 14” 16:10 FHD (1920×1200) 400 niti + 5MP IR Cam, i7-1255U (1.2/4.7GHz Turbo, 10C/12T, 12MB), 16GB DDR5 4800, 512GB PCIe NVMe m.2, Backlit KB, Fingerprint, Active smartcard, WiFi 6E+BT 5.3, Windows 11 pro
| Brand | HP |
|---|---|
| Warranty | 1G |
| 3G | Da |
| BATTCEL_NB | LI 3-cell |
| CAMRES_NB | da |
| CARDREADER | Ne |
| COLOR | Srebrna |
| USB3_NB | 2 |
| VGA_MODEL_NB | Intel Iris Xe |
| VGA_SIZE_NB | deljena |
| MEMORY_TYPE_NB | DDR5-4800 |
| OPTIKA_NB | Ne |
| TOUCH | Ne |
| GRAPHICS_NB | Integrisana |
| KEYBOARD | SR |
| LAN_NB | Ne |
| LITKEY | Da |
| MASS | 1360 |
| CPU_TYPE_NB | Core i7 |
| DIMENSION_WITH_PAC | 449x69x305 |
| DISC_TYPE1_NB | SSD |
| DISC_TYPE3_NB | Nema |
| FREQUENCY_NB | 4.70 GHz |
| BT | Da |
| CORE_NB | 10 |
| CPU_NB | Intel |
| SCREEN_TYPE | Glare |
| THUNDERBOLT | 2 |
| USB TYPE_C_NB | 2 |
| VGA | Da |
| WIFI | Da |
| MEMORY_NB | 16 GB |
| OS_NB | Windows 11 Pro |
| PORTDISP_NB | 2 |
| RESOLUTION_NB | 1920 x 1200 |
| SCREEN_SIZE | 14" |
| DISPLAY_PANEL_NB | IPS |
| FPSENSOR | Da |
| HDDRPM_NB | nema rotacije |
| HDMI | 1 |
| MEMORY_CASH_NB | 12MB |
| CPU_MODEL_NB | 1255U |
| DIMENSION | 315,6x20x224 |
| DISC_TYPE2_NB | Nema |
| DISKSIZE1_NB | 512 GB |
| DISKSIZE2_NB | Nema |
| DISKSIZE3_NB | Nema |










